Bu müzik sizinle ‘Flört’ edecek!

Çok az grup ilk dinlemede dinleyiciyi kendine bağlayabilir. Onlardan biri de Flört! Geç tanıştığım ancak Türk pop müziğinde favorilerim arasına giren bu grubu henüz dinlemediyseniz mutlaka dinleyin, çok seveceğinizi garanti ediyorum!

Geçmişi 1989’a kadar uzanan ve 2000’lerin başından itibaren albümü olan Flört’ü iyi bir müzik dinleyicisi olmama rağmen geçtiğimiz yılın başına kadar hiç dinlememiştim–bu geç karşılaşmadan utandığımı da belirtmeliyim. Flört kolay ulaşılan bir grup değil ancak bir kez dinlediğinizde grubun hayranı olmanız da işten bile değil!

Rasta Baba, Eski Dostum, Modern Ortam Romantikleri gibi keyifli ve Türkiye’deki işlerin üzerine çıkan çalışmalarıyla dinleyiciyi kendilerine bağlamayı çok iyi biliyorlar. Ancak grup elemanlarının fikirlerini albümlerine dökmeleri oldukça zaman almış. Flört, deyim yerindeyse David Bowie kadar çehre değiştiren bir grup. Ancak bunda yeni arayışlar içinde bulunmalarından çok, çetin piyasa koşulları ve yapımcılara kendilerini anlatmakta zorluk çekmeleri etkili olmuş.

Grup 2000’li yıllara kadar piyasada yer edinebilmek için türkü albümü bile yapmış!

Ancak Flört şarkıları olarak niteleyebileceğimiz şarkılarda esprili sözler ve yenilikçi müzikler öne çıkıyor. Grubu daha önce hiç dinlemediyseniz MFÖ’nün dalgacılığıyla(Ali Desidero tarzı) lirik sözlerinin(Bu Sabah Var Yağmur Var İstanbul’da) tadına çok yaklaşan şarkılarla karşılaşacağınızı bilmelisiniz. Ayrıca The Beatles’ın müziksel genişliği de Flört’te mevcut. Bir şarkıda pop, bir şarkıda rock, bir şarkıda R&B etkisi aynı albüm içinde harmanlanabiliyor.

Flört, Türkiye’deki popüler müziğe dair içimizi umut kaplatan gruplardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Basgitar ve vokali üstlenen Ozan Kotra, gitarda Çağatay Kehribar ve bateride Hakan Çağlar’dan oluşan Flört, özellikle kendi stüdyosunu kurmasıyla birlikte hazırlayacağı yeni albümle birlikte adından çok söz ettirecek! Şimdiden dinleyin…

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir