Jason Becker yeni albümüne yapımcı arıyor…

…ve o yapımcının sen olmasını istiyor.

27 yıldır ALS hastalığından dolayı hareket edemeyen ve gözleriyle iletişim kuran Jason Becker, 8 yıl aradan sonra yeni bir albüm çıkarıyor. Hareket edemediği için albümde gitar çalamasa da Joe Satriani, Gus G., Chris Broderick gibi isimler albümde yer alacak.

Yeni albümünü ise klasikleşmiş şeklin dışına çıkarak fonlama(crowdfunding) yöntemiyle yapmak istiyor. IndieGoGo’da açtığı kampanyada 75.000 Dolar’a ulaşmayı hedefleyen Becker’ın para toplandıktan sonra sağlığı el verdiği oranda albüm çalışmasına başlamayı hedeflediği de aynı sayfada belirtilmiş. 2017 yazında albümün hazır olmasını ise beklediğini görüyoruz.

Yeni Jason Becker albümüne ne kadar katkıda bulunabileceğinizi merak ediyorsanız biz size söyleyelim: En düşük desteğiniz 15 Dolar’a albümü ücretsiz indirebileceğiniz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor, 150 Dolar’a albümde destek sunanlar arasında adınız yer alacak. 5000 Dolar’a Joe Bonamassa tarafından elle imzalanmış bir Gibson Les Paul gitara da sahip olabilirsiniz ya da bizim gibi Becker hayranıysanız daha klasik bir seçenek olarak yine 5000 Dolar’a Jason Becker’ın 5 parmağının da izi olan bir Carvin gitara sahip olmak size göre olabilir. 9000 Dolar’a kadar farklı destek seçenekleri sunuluyor. Bütçenize ve iyilik severliğinize göre albüme destek olma şansınız var.

Jason Becker’ın yeni albümünü üretebilmek için oluşturduğu videoyu da izlemenizi önereririz:

Ne diyelim cebinizden biraz para çıkacak gibi görünüyor ama bir müzik dehasının albümünde adınızın geçmesi için hayatta da tek şansınız oluyor! Müzik dehası derken de abartmadığımızı belirtmek adına Megadeth ile çalan Marty Friedman ile kurdukları süpergrup Cacophony’den şu şarkıyı da buraya bırakalım!

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir