Jay Jay Johanson, Bronx’u doldurdu

hangisinegitsek.com – 18 Eylül gecesi Jay Jay Johanson, Bronx Pi Sahne’de on ikinci kez Türk hayranlarıyla buluştu. Ülkemizde geniş hayran kitlesi olan Johanson, birbirinden özel şarkılarını piyano eşliğinde akustik olarak seslendirdi.

Duygusal müziği ve romantik sözleriyle Türk seyircisinin en sevdiği sanatçılardan biri olan Jay Jay Johanson; piyano ve vokalle unplugged şekilde konser verdi.

Büyük bir kalabalığın izlediği konserde She Is Mine But I’m Not Hers, On The Radio, She Doesn’t Live Here Anymore, Far Away, So Tell The Girls That I’m Back In Town gibi klasiklerle Türk seyircisini kendinden geçirdi.

Jay Jay Johanson ile sahne almış DJ’lerimizden Göknil Gökmen ile Johanson ile ilgili özel bir söyleşi yaptık.

-Jay Jay Johanson’un müzik endüstrisindeki konumu nedir?

Jay Jay’in endüstrisindeki yeri bence çok net bir şekilde belirli! Kaliteden ödün vermeden kendi dingin çizgisinde müzik yapmaya devam ediyor, tarzından ödün vermeden satış grafiklerini de geliştirebiliyor. Kendi çekirdek dinleyicisine konser programlarıyla ulaşarak bütün albümlerine dair derin hatıralar bırakıyor.

-Johanson hangi kesime hitap ediyor?

Özellikle metropollerde kendini kaybetmiş; romantik insanlara hitap ediyor. Özel bir sesi, yorumu ve sakin duruşuyla o insanların anılarını canlandırıyor.

-Onu Türk seyircisi için çekici kılan şeyler nelerdir?

Türkiye’de çok konser verdi, onun dönemine denk gelmiş olan üniversite gençliğinin beklenenin aksine kaliteli müziğe olan ilgisi ve en önemlisiyse önceki yıllarda konser verdiği mekanların underground oluşudur. Bu tarz gece kulüplerinin hâlihazırda çekirdek bir dinleyici kitlesinin olması Jay Jay’in tanınmasında katkısı olabilir.

-Jay Jay Johanson ile aynı sahneyi paylaştınız. Onunla ilgili deneyimlerinizi anlatabilir misiniz?

H2000 festivali ve Milk’deki konserlerine çok yoğun bir ilgi vardı, Özellikle Milk gecesinde bütün biletlerin tükenmesine rağmen kulübün kapısında yüzlerce insan bir umutla içeri girebilmeyi bekliyordu. Performansı müthişti!

-Sahne dışındaki Jay Jay Johanson nasıl biridir?

Eğlenceli ve kaprisli…

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir