New York’ta 2 Türk DJ!

Red Bull Music Academy, 15. yılını New York’ta kutlarken Türkiye’den Kaan Düzarat ve Seretan da Brian Eno gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşacak.
Red Bull Music Academy

21 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklere, 29 ülkeden toplam 62 kişi katılacak. Binlerce başvuru arasından seçilen genç prodüktörler, vokalistler, DJ’ler ve müzisyenler, beş hafta boyunca etkinlikte yer alacaklar.

Yapımcı ve sıra dışı sanatçı Brian Eno, elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Giorgio Moroder, dub müziğin efsane ismi Lee “Scratch” Perry, DFA Records ve LCD Soundsystem’ın patronu James Murphy bu yılın dikkat çeken isimleri.

Akademi’nin Türkiye’den de konukları var: Kaan Düzarat ve Seretan. Sayısız müzikal proje ve denemelerle, müzikal kişiliğinin farklı yönlerini keşfetmekle meşgul olan Kaan Düzarat, Türkçe “Psych and Club” klasiklerinin editlerinden oluşan seriler yayınladı. Barış Manço ve Moodyman’den ilham alıyor. Farklı projeleriyle tanınan Özcan Ertek ise “Seretan” adıyla yaptığı deneysel elektronik müzik projesiyle tanınıyor. John Cage ve Terry Riley gibi minimalist ve klasik soundlardan etkileniyor. Kendisini Peyote ve arkaoda gibi farklı mekanlarda izlemek mümkün.

DJ Rupture

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir