Ogün Sanlısoy’lu Trail Blazer yılları özlenir

Demir Demirkan ve Ogün Sanlısoy'un Pentagram dönemi
İmkanların bugünle kıyaslanamayacak kadar az olduğu fakat müzik yapan insanların ruhlarını müziğe koydukları yıllarda Türkiye’den heavy metal’in en önemli albümlerinden biri çıktı: Trail Blazer.

Pentagram’ın coşkulu bir çekirdek kitle yarattığı ve Türk metal sahnesinde ilk hareketlerden sayabileceğimiz kendi isimlerini taşıyan albümün ardından ikinci albüme hazırlanıyordu.

Grup ikinci albüme giderken kadro değişikliğine gitti. Vokale henüz ismi duyulmamış olan Ogün Sanlısoy geçti. Grubun askerde şehit olan gitaristi Ümit Yılbar’ın yerine gelecek vaat eden gitarist Demir Demirkan geldi.

Albümün teması Ümit Yılbar’ın genç yaşta hayatını kaybetmesiyle birlikte savaş oldu. Grup elemanları bir arkadaşlarını kaybetmenin acısıyla oldukça eleştirel ve gerçek bir albüm yaptılar. Ayrıca albümde yer alan Fly Forever şarkısını da Ümit Yılbar’a ithafen yazdılar.

Secret Missile ile açılan albümdeki temaların etkili vurgulanması, melodik ve güçlü riffler; Ogün Sanlısoy’un etkileyici vokaliyle birleşince yurtdışındaki öncüler Megadeth ve Metallica ile yarışan bir albüm ortaya çıktı. Dinleyiciyi 20 yıl sonra bile şoke eden güçlü bir albüm.

Henüz dinlemediyseniz arşivinize katmanız tavsiye edilir. Türkiye’deki işlerin çok üzerinde olduğu tartışma götürmez!

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir