Pentagram, MMXII ile geri döndü!

Pentagram’ın yeni albümü MMXII, Sony Music etiketiyle raflardaki yerini aldı. Birçok müzisyenin katkısıyla oluşturulan albüm, Pentagram hayranlarını tatmin edecek mi?
Pentagram MMXII

Pentagram, 10 yıllık suskunluğun ardından MMXII albümünü çıkardı. Kuluçka sürecinden geçen albümler çoğu zaman daha iyi süzülüyor ve parlayıp kaybolan eserler olmaktan uzak oluyorlar. Hem müzisyenler eser üzerine kafa yoruyor hem de dinleyiciler uzun bekleyişin ardından bu tarzdaki albümleri sahipleniyor. Pentagram’ın yeni albümü MMXII da uzun sürede oluşturuldu.

MMXII, köküne kadar metal olmaktan uzak, rock’a selam çakan bir albüm. İlk dinlemenin ardından virtüöz albümlerindeki tonu hatırlatıyor. Albümün tanıtım videosundaki sertlik, albümün genel yapısını yansıtmıyor.

MMXII’da şarkılar Pentagram’ın ilk döneminden beri olduğu gibi ağırlıklı olarak İngilizce. Yine eskiden olduğu gibi İngilizce şarkıların daha sağlam olduğunu belirtmek gerekir.

Albümde mutlaka dinlenmesi gereken şarkılar Wasteland ve albümün kapanış şarkısı Apokalips. Albümün tanıtım videosunda yer alan müzik de Apokalips’in sonunda yer alıyor.

Albümün müzik piyasamız için sevindirici yanlarından biri Şebnem Ferah, Yavuzcan Çetin, Kerem Özyeğen, Aykan İlkan, Nedim Zakuto, Hakan Seremetoğlu gibi isimlerin de katkısının olması. Türkiye’de alternatif olan bir tarz için birlikte üretimin sağlanması gelecek için de çok umut verici.

MMXII’da yapay görünen tek şeyse kapaktaki görseller… Çok emek harcandığı belli oluyor fakat fazlasıyla Hollywoodvari bir çalışma olduğunu belirtmeliyim.

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir