Santralistanbul’da çıkışlar sağdan!

One Love’da alkol satışının yasaklanması ve İKSV’nin konserlerini Küçükçiftlik Park’a çekmesinin ardından Santralistanbul’da bir festival daha iptal edildi.

Geçtiğimiz yıllarda Santralistanbul’da gerçekleşen sun.day.sky festivali Santralistanbul’daki belirsiz ortamda ziyaretçilerine tatsız anlar yaşatmamak adına organizasyon şirket tarafından iptal edilme kararı alındı. Festivali gerçekleştiren Showhow, başka mekânlarla görüşmesine rağmen olumlu sonuç alamadı ve kendi tabirleriyle ‘zorlamak istemediler.’ Müzik dışında birçok etkinliği de barındıran sun.day.sky ücretsiz bir festival olarak İstanbullulara keyifli anlar yaşatan bir festivaldi.

Showhow resmi sitesinde iptal kararını şu cümlelerle aktardı:

“Bu seneki sun.day.sky için mekân arayışımız sonuçsuz kaldı. Daha fazla zorlamayalım dedik. Malum, sun.day.sky keyifle yapıldığında güzel, zorlamaya gelmez. Bu seneyi pas geçelim, tazelenir, seneye daha da keyiflisini yaparız dedik.”

“Seneye görüşmek üzere… Bizi özleyin…”

Şirketin bu kararıyla birlikte festivallerle anılan Santralistanbul biraz daha müzikseverlerden uzaklaştı. Tabii bu noktada birçok insan, Eyüplüler olarak anılan grubun başarı kazandığını düşünebilir; fakat bu aslında onlar için bir başarıdan çok amiyane tabirle ‘kendi ayaklarına sıkmaktan’ başka bir şey değil. Bugün bir semtte alkol tüketilen ancak ilk amacı müzik icra edilmesi olan festivalleri ve konserleri uzaklaştırmış oldular. Bu durum beraberinde semtin yalnızlaşmasına ve kültür-sanat etkinliklerinden soyutlanmasına neden olacaktır, ki uzun süreçte Eyüp’e hiç de fayda sağlamayacaktır.

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir