Sevgililer Günü’yle iyi giden şarkılar

Aşk şarkılarıİster Sevgili Günü’nün büyüsüne kapılın, isterseniz bu günü bir alışveriş çılgınlığı olarak görün fark etmez; bu şarkılar sizi mutlu edecek!

Sevgililer Günü aşk şarkıları olmadan hiçbir anlam ifade etmeyen bir gündür. Her ne kadar Sevgililer Günü’nün diğer 364 günden farkı olmadığını bilsek de bizim gibi sevgisini ve duygularını ifade etmekte zorlanan bir toplum için önemli bir gündür.

Biz de sizin için bugüne özel romantik şarkılardan bazılarını seçerek bir katkı yapalım istedik. İşte listemiz:

The Beatles – And I Love Her
The Beatles’tan tek bir romantik şarkı seçmek oldukça zor. Çünkü şarkının teması ne olursa olsun tutkusu o kadar yüksek oluyor ki seslendirdikleri esere sonuna kadar inandıkları anlaşılıyor.

Jay Jay Johanson – Even In The Darkest Hour
Jay Jay Johanson’un tüm külliyatı romantik ve keyifli şarkılardan oluşuyor. Bazıları aşkınızı ifade etmek için bazılarıysa biten ilişkinizin hüznünü yansıtan şarkılar olsa da hepsi romantizm dozu yüksek şarkılardır. Dolayısıyla 14 Şubat’ta ister sevgiliniz olsun, ister olmasın Jay Jay Johanson şarkıları büyük keyif verecektir.

Frank Sinatra – My Way
Romantik şarkıları arasında en bilinen hangisidir desek My Way’i ilk aday olarak gösterecek çok insan vardır. Şarkı hüzünlü olsa da verdiği duygu 14 Şubat’a yakışır!

Led Zeppelin – Since I’ve Been Loving You
Led Zeppelin hüznü her zaman içinde barındırır. Aşkla ilgili olsalar bile her zaman burukturlar, fakat bu şarkı bizim favorimizdir ve dinlemenizi mutlaka öneririz!

Luciano Pavarotti – Caruso
Biliyorum ki birçok okuyucumuz operayı ve Pavarotti’nin adını duyduğunda uzak durmayı tercih edecektir. Fakat belirtelim bu şarkı size ikisini de sevdirebilir. Listemizdeki en romantik şarkılardan biri Pavarotti’nin Caruso’su…

Paul McCartney – My Valentine
Klibiyle, şarkısıyla 14 Şubat ruhunu yansıtan bir şarkı. Paul McCartney ustanın müzik ustalığı ve Natalie Portman ile Johnny Depp’in oyunculuğuyla süslenmiş bir şarkı My Valentine.

Rolling Stones – Angie
Rolling Stones’un romantik şarkılar seçkisinde yer alan eleştirileri duyar gibiyim. Evet ben de romantik şarkıları The Beatles’ın yazması, Rolling Stones’un daha vahşi olması taraftarıyım fakat Angie gibi bir şarkı bu seçki yapılırken nasıl dışarıda bırakılabilirdi? Bu şarkının bir kadına yazıldığını iddia edenler de var, grubun gitaristi Keith Richards’ın uyuşturucu tedavisi görürken uyuşturuculara yazdığını söyleyen de…

Derek And The Dominos – Bell Bottom Blues
Eric Clapton’ın bana göre en verimli olduğu dönem Derek and The Dominos’tur. Konsept bir kadroyla çok başarılı bir albüm olan Layla’yı yapmışlardır. Çoğu insanın aksine solo dönemi ve The Cream dönemi yerine Derek And The Dominos’u seçiyoruz ve bu seçkimiz için de albümün biraz hüzünlü bir aşk şarkısı olan Bell Bottom Blues’u sizlerle paylaşıyoruz.

Falco – Jeanny
Şarkının hikayesi her ne kadar bir aşka ait olmasa da hissi ve müzikselliğiyle kesinlikle bu gün dinlenmeli.

Guns N’ Roses – Since I Don’t Have You
Guns N’ Roses’ın efsane kadrosuyla yaptığı en güzel şarkılardan biri…

The Cure – Love Song
Mesafelerin bile ayıramadığı sevgililer için ideal bir şarkıdır. Eğer aşıksanız bugün mutlaka bu şarkıyı dinlemelisiniz!

Sizin için seçtiklerimiz:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir