Tekila tadında şarkılar

Size hayal satmayacağım. Mutlu olduğunuz işte çalışın ya da hayalinizdeki sevgiliyle birlikte olun demeyeceğim, çünkü size ne birini ne de ötekini sunabilirim. Ancak küçük mutlulukları yakalamanız için müzik doktorunuz rolünü oynayacağım.

Mutsuz olduğunuzda acılı sözleri olan duygusal şarkılar dinlemek acınızı dorukta yaşatabilir. Kaybetmelerin de tadı vardır ve bu duyguyu yaşamak da insanidir. Ancak her kaybedişinizin ardından kendinizi kapatıyorsanız sağlıklı tepkiler göstermiyorsunuz demektir. Bu bir sorundur ama merak etmeyin çözüm de geliyor.

İlk önce kişisel tedavinize Flört’ten bir şarkıyla başlayacaksınız. Rasta Baba isimli şarkıları, oldukça enerjik ve nükteli bir şarkı…

Ardından biraz da klasiklere yönelmelisiniz. Beastie Boys’un No Sleep Till Brooklyn şarkısı kanınızdaki adrenalin oranını arttırmaya başlayacak. Rock esintili şarkı diskolardan kopup evinize gelecek ve sorunlar birden anlamsızlaşmaya başlayacak. İki doz da No Sleep Till Brooklyn dinleyin.


Son olarak da Amerika’nın İngiliz Punk’ına cevap olarak çıkardığı ünlü grup Ramones ile kapanışı yapacaksınız. Ramones’ten Surfin’ Bird isimli aşırı enerjik şarkıyla kendinize enerji yükleme seansının sonuna geleceksiniz.

Eğer zihniniz tedaviye cevap verdiyse şu an daha mutlu bir insansınız demektir. Unutmayın bugün küçük şeyleri dert edinirken büyük şeyleri kaçırabilirsiniz. Hayatı ıskalamayın!

Sizin için seçtiklerimiz:

2 Yorum

 1. Merve
  25 Kasım 2011
  Yanıtla

  Hayatı ıskalamayın:) iyiymiş

 2. Murat
  27 Kasım 2011
  Yanıtla

  tedavi edici 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir